عکس های زیبای مصطفی زمانی

بیوگرافی مصطفی زمانی + عکس

بیوگرافی مصطفی زمانی + عکس

نام : مصطفی
نام خانوادگی : زمانی
اصلیت : شمالی
تابعیت : ایران
اولین نقش : حضرت یوسف
تحصیلات : کارشناس مدیریت صنعتی
محل زندگی : تهران


پیش از این از رویارویی با خبرنگاران احساس خوبی نداشته از عنوان کردن حرفهای تکراری بیزار است اعتماد به نفس زیادی دارد میدانست نقش حضرت یوسف سرو صدای زیادی میکند آدم محتاطی است ۹۹ درصد از آشنایان او را نسبت به مطبوعات دچار دلهره کرده اند از بچگی عاشق بازیگری بوده وقتی وارد دانشگاه شد به بازیگری در تاتر پرداخت معتقد است فضای رشد پیشرفت برای جوانان و نوجوانان علاقه مند در شهرستانها کم و محدود است میان بازیگران مرد محمدرضا فروتن را خیلی دوست دارد به نظر او هدیه تهرانی هنرپیشه تاثیرگذاری است بازی فروتن و تهرانی را در قرمز خیلی دوست دارد از طریق دوستش متوجه شد برای سریال یوسف دنبال بازیگر هستند ابتدا هیچ شانی برای خود قائل نبوده روز اول تست هول شده و دیالوگهایش را فراموش کرده پیش از تست دوم کتاب یوسف در آینه تاریخ را خواند بعد از تست دوم قراردادی ۶ ماهه امضا کرد . برای ایفای بهتر نقش به کلاسهای بازیگری سوارکاری و بدنسازی رفت به خاطر فشارهای حاکم بر فضای کار ۲ بار انصراف داده .معتقد است سلحشور پای او ایستاد .خود را مدیون صداقت و اعتماد سلحشور میداند .اولین پلان را ۸ بهمن ۱۳۸۳ بازی کرد .بازیگر نقش نوجوانی یوسف پسرعمه زمانی است .کتایون ریاحی را بهترین انتخاب برای نقش زلیخا میداند .هیچکس بدون گریم او را نمیشناسد .در باشگاه بدنسازی با محمدرضا فروتن آشنا شد .آرزوی بازی با مرحوم خسرو شکیبایی را داشت .بسیار احساساتی است . بازیگری را دوست دارد .امیدوار است بازی در نقش یوسف ویترین خوبی برای او باشد اجازه بازی در کلاه پهلوی را نداشت .هنوز ازدواج نکرده و مجرد است .طبق قرارداد تا پایان سریال حق بازی در هیچ فیلمی را ندارد معتقد است محمدرضا گلزار حقش بوده که دارای چنین جایگاهی در سینما شده . پارسا پیروزفر را هنرپیشه ای باسواد میداند . از نظر او حامد بهداد دوست داشتنی و عجیب است . علی دایی را سمبل اراده میداند .

عکس های مصطفی زمانی

۴۰ نکته در مورد مصطفی زمانی :
۱-
نام مصطفی را مادرش برایش انتخاب کرده است.
۲– از اسم فامیلش که “زمانی” است بسیار راضی است.
۳– او ۲۶ سال سن دارد و دقیقا روز سی ام خرداد ۱۳۶۱ به دنیا آمده است.
۴– زاده شهر برنج و دریا است یعنی فریدون کنار.
۵– از همان بدو کودکی چشم هایش زبانزد افراد فامیل شد.
۶– به رفیق بازی چندان اهمیتی نمی دهد و در طول ۲۶ سال سن تنها ۲ دوست دائمی برای خود نگه داشته است.
۷– خیلی از افرادی که او را می شناسند٬ می گویند او خودش را می گیرد !؟
۸– مثل بسیاری از جوانها پس از مدتی از فریدون کنار سر از تهران درآورد.
۹– یکی از منتقدان نام او را آقای شانس گذاشته چرا که او از بین ۳۰۰۰ نفر برای نقش یوسف انتخاب شده است.
۱۰– کاندیداهای نقش یوسف حتی از بین خارجی ها هم بوند و او توانست آنها را هم عقب بزند.
۱۱– قرارداد مصطفی زمانی عجیب ترین قرارداد در تلوزیون برای ساخت یک سریال بود چرا که در یکی از ماده های این قرارداد ثبت شد هر وقت چهره بهتری از زمانی پیدا شد او کنار برود.
۱۲– لباس پوشیدن او مثل بسیاری از جوان هاست خوش پوش و خوش تیپ.
۱۳– خانواده او هم اکنون در شهرستان ساکن هستند و مصطفی ناراحتی شدیدی از لحاظ دوری با آنها دارد.
۱۴– منتقدان بسیاری از بازی او خرده گرفتند و او را نابازیگر شهرستانی خواندند اما او می گوید: من همه حضورم را مدیون خدا هستم و بس!
۱۵– گریم روی صورت مصطفی در مورد نقش یوسف روزانه بیش از ۳ ساعت به طول می انجامید.
۱۶مصطفی زمانی یکی از معدود بازیگرانی است که در کوچه و خیابان هیچ کس او را نمی شناسد و باورش نمی شود او همان یوسف سریال تلویزیونی است.
۱۷– آرزوی مصطفی حضور در سینماست اما نه هر کاری! هر چند اخیرا عواملی او را در مورد چند قرارداد سینمایی سرکار گذاشته اند.
۱۸– او آنقدر به محمد رضا فروتن اعتقاد دارد که می گوید: یکی از قوت قلب هایم جهت حضور در این سریال یوسف پیامبر٬ او بود.
۱۹– آرزوی پرپر شده مصطفی این بود که او دوست داشت برای یکبار هم که شده مقابل مرحوم خسرو شکیبایی ایفای نقش کند.
۲۰– او در مورد محمد رضا گلزار می گوید: حقش بوده که به اینجا رسیده است!
۲۱مصطفی زمانی از طرفداران علی دایی است و می گوید: او اسوه ی اراده است.
۲۲– هنوز در جایی اعلام نکرده که طرفدار آبی است یا طرفدار قرمز است؟!
۲۳– از طرفداران صدای محمد اصفهانی است و می گوید دوست دارد به کنسرتش برود و صدایی کم نظیر دارد.
۲۴– همیشه برای تیم ملی دعا می کند و می گوید امیدوارم به جام جهانی برویم.
۲۵– در مجالس اگر بگوید او بازیگر نقش یوسف است کسی حرفش را باور نمی کند چون چهره گریم شده اش با گریم نشده اش زمین تا آسمان فرق دارد.
۲۶– او اسب سوار و شمشیرباز خوبی است چرا که برای اجرای بسیاری از صحنه های سریال می بایست اسب سواری و شمشیر بازی کند و این دو حرفه را در مدت کوتاهی فرا گرفت.
۲۷– او به خاطر ایفای نقش یوسف دشمنان بسیاری را در این صنف که به نوعی رقبای او محسوب می شوند پیدا نموده است.
۲۸– به گفته برخی ها مصطفی زمانی در این سریال به توعی پارتی بازی کرده است و پسر عمه خود را که می گویند یکی از بازیگران نوجوان استان مازندران است را به کارگردان معرفی نمود تا پسر عمه مصطفی نقش نوجوانی یوسف را بازی کند.
۲۹– تحصیلات خود را در رشته مدیریت صنعتی گذرانده است.
۳۰– جهت تامین امرار معاش حسابدار یک شرکت خصوصی است.
۳۱– بیش از سینما رفتن به تلوزیون علاقه دارد. خودش می گوید: در مدت زمان عمرش ۴ بار بیشتر به سینما نرفته است.
۳۲– از بین بازیگران مرد سینما هنرمند محبوبش محمد رضا فروتن است و می گوید او الگوی خوبی برای هنر سینما و من است و همین طور از هدیه تهرانی به عنوان بهترین بازیگر زن نام می برد.
۳۳– حقوق او از ابتدا تا پایان سریال از قرار ماهی ۵۰۰ هزار تومان تعیین شد.
۳۴– اوایل سریال او آنقدر در فشارهای روحی قرار گرفت که ۲ بار استعفا داد.
۳۵– اولین بار که مصطفی جلوی دوربین رفته است ۸ بهمن ۱۳۸۳ ساعت ۱۱ صبح بوده است آن هم بازی در نقش یوسف در سکانسی که از تلوزیون هم پخش شد: سکانس شکنجه کردن یوسف به دستور بانو زلیخا که به قول خودش سخت ترین سکانس کارش در یوسف پیامبر بوده است.
۳۶– یکی از مشتریان پر و پا قرص سریال یوسف پیامبر است و بیشتر دوست دارد این سریال را تنها مشاهده کند.
۳۷– تنها در دو مجله با ژست و فیگور واقعی خودش عکس گرفته است و آنقدر از مطبوعات می ترسد که نکند حرفش را وارونه جلوه دهند. او با مجله رویش و مجله سینمای امروز حضوری مصاحبه کرده است و با مجله خانواده سبز تلفنی مصاحبه کرده است. بسیاری از مجلات عکس و مصاحبه های تکراری او را چاپ کردند زیرا او کم حرف است و از مطبوعات بیم دارد.
۳۸– او در مورد پوریا پورسرخ و شهرت یکباره اش اظهار نظری نکرده است.
۳۹– می گویند مجرد است و قصد ازدواج ندارد.
۴۰– ارادت خاصی به حضرت علی علیه السلام دارد و با استفاده از همین علاقه فرج الله سلحشور٬ کارگردان این کار تاریخی٬ یکی از سکانس هایی که مصطفی نمی توانست آن را خوب بازی کند٬ به بهترین نحو گرفت. برای سکانسی که یوسف به ماورا می رود و فرشتگان دور او می چرخند٬ آقای سلحشور به مصطفی که نمی توانست این صحنه را خوب بازی کند٬ گفت: گمان کن گناه زیاد کرده ای و حضرت علی حالا برای شفاعت تو آمده است، چه می کنی؟ مصطفی می گوید با این جمله به هم ریختم و آن سکانس را خوب بازی کردم.

عکس های مصطفی زمانی

از عنوان کردن حرفهای تکراری بیزار است اعتماد به نفس زیادی دارد میدانست نقش حضرت یوسف سرو صدای زیادی میکند آدم محتاطی است ۹۹ درصد از آشنایان او را نسبت به مطبوعات دچار دلهره کرده اند از بچگی عاشق بازیگری بوده وقتی وارد دانشگاه شد به بازیگری در تاتر پرداخت معتقد است فضای رشد پیشرفت برای جوانان و نوجوانان علاقه مند در شهرستانها کم و محدود است میان بازیگران مرد محمدرضا فروتن را خیلی دوست دارد به نظر او هدیه تهرانی هنرپیشه تاثیرگذاری است بازی فروتن و تهرانی را در قرمز خیلی دوست دارد از طریق دوستش متوجه شد برای سریال یوسف دنبال بازیگر هستند ابتدا هیچ شانی برای خود قائل نبوده روز اول تست هول شده و دیالوگهایش را فراموش کرده پیش از تست دوم کتاب یوسف در آینه تاریخ را خواند بعد از تست دوم قراردادی ۶ ماهه امضا کرد . برای ایفای بهتر نقش به کلاسهای بازیگری سوارکاری و بدنسازی رفت به خاطر فشارهای حاکم بر فضای کار ۲ بار انصراف داده .معتقد است سلحشور پای او ایستاد .خود را مدیون صداقت و اعتماد سلحشور میداند .اولین پلان را ۸ بهمن ۱۳۸۳ بازی کرد .بازیگر نقش نوجوانی یوسف پسرعمه زمانی است .کتایون ریاحی را بهترین انتخاب برای نقش زلیخا میداند .هیچکس بدون گریم او را نمیشناسد .در باشگاه بدنسازی با محمدرضا فروتن آشنا شد .آرزوی بازی با مرحوم خسرو شکیبایی را داشت .بسیار احساساتی است . بازیگری را دوست دارد .امیدوار است بازی در نقش یوسف ویترین خوبی برای او باشد اجازه بازی در کلاه پهلوی را نداشت .هنوز ازدواج نکرده و مجرد است .طبق قرارداد تا پایان سریال حق بازی در هیچ فیلمی را ندارد معتقد است محمدرضا گلزار حقش بوده که دارای چنین جایگاهی در سینما شده . پارسا پیروزفر را هنرپیشه ای باسواد میداند . از نظر او حامد بهداد دوست داشتنی و عجیب است . علی دایی را سمبل اراده میداند .

 

دنبال یک زندگی راحت هستم

تا می گویی یوسف، همه چهره ای را مجسم می کنند که با دیدنشاگر چاقو به دست داشته باشی حتماً دستت را خواهی برید. از این قصه که بگذریم، باخودم فکر می‌کردم پیدا کردن یوسف ازمیان خیل چشم رنگی هایی که عرصه سینما را به دستگرفته اند خیلی هم نباید سخت باشد.

یوسفی که از میان ۳ هزار نفر برای مصاحبه می آید نیز یکی از همان چشمرنگی هاست که با مو و ریش بلندش بیشتر مرا به یاد مسیح می اندازد. او خیلی اتفاقیگذارش به شهر پر وسوسه و خیال انگیز سینما افتاده و هنوز روزهای دوست داشتنی ودشوار شهرت برای او از راه نرسیده است. به همین خاطر می شود هر جایی نشست و با او ازیوسفی حرف زد که به قول خودش هیچ شباهتی به آن که حالا می بینیم ندارد.

گویا مو و چشم های رنگی اش را تیره کرده اند، می گوید: زیبایی راگرفته اند تا معصومیت ببخشند.

دلش نمی خواهد او را از گروه همان چشم رنگی هایی ببینیم که راهدشوارسینما را به خاطر زیبایی چهره شان یک شبه پیموده اند. می گوید به ضابطه معتقداست و بیش از آن به سرنوشت.

ما هم نمی خواهیم مثل برخی منتقدان که او را نا بازیگر شهرستانیمعرفی کرده و [به قول خود زمانی] با سلیقه ای عمل کردن کینه خود را در دل او نشاندهاند، بازیگری اش را به بوته ی نقد بکشانیم. می نشینیم به انتظار و نقدها را میگذاریم برای بعد. بازیگری بی شک مهارتی نیست که بشود داشتن یا نداشتن را درچهره یاو جستجو کرد.

عکس های مصطفی زمانی

از بین چند کاندیدا انتخاب شدید ؟

اطلاع داشتم برای نقش یوسف تست می گیرند. حتی یک بار از جلوی دفتر این پروژه رد شدم، اما نرفتم تست بدهم. هفته بعد یکی از دوستانم عکس مرا به آقای سلحشور نشان داده بود و با پیشنهاد او ۷ اردیبهشت ۸۳ اولین تست را دادم و ۳ روزبعد دو تا از سکانس های سریال را از من تست گرفتند که بعدها فهمیدم سخت ترین سکانس ها بوده است. پس ازیک ماه، تست گریم دادم بعد با من قرارداد بستند با این شرط که اگر کاندیدای بهتری پیدا شد، با نظرکارگردان من کنار بروم. تا آنجا که اطلاع دارم از حدود ۳ هزار نفرت ست گرفتند و زمانی من را انتخاب کردند، گفتند تنها کاندیدایی هستی که روی آن اتفاق نظردارند. از تاریخ عقد قرارداد یعنی تیرماه ۸۳ تا شروع فیلمبرداری در اوایل بهمن همان سال، شرایط بسیار سختی داشتم. برخی عوامل اصلی کار سعی در انتخاب یکی ازبازیگران حرفه ای داشتند. حتی مدتی دنبال یک بازیگر خارجی گشتند. ولی همه ما می دانیم که تجربه ساخت فیلم مصائب مسیح توسط مل گیبسون ثابت کرد ایفاگر نقش پیامبر باید یک بازیگر ناشناخته باشد. آدمی که روی او ذهنیت خاصی وجود ندارد. به هرحال ازآنجا که بازیگری برای من آنقدراهمیت نداشت که به خاطر آن از همه چیزبگذرم، با همه اینها کنار آمدم. من به مفهوم واقعی عاشق بازیگری و شهرت نبودم، به هرحال یا بازی می کردم یا نمی کردم.

با جلساتی که گذاشتند و حمایت های آقای سلحشور رفتم جلوی دوربین. پس از یک هفته هم بازیگر ثابت این نقش شدم.

.

عکس های مصطفی زمانی

از نظرخودتان هم بهترین گزینه بودید ؟

من حس می کنم این نقش نیاز به کسی دارد که بدون توجه به دوربین و عوامل پشت صحنه حرف بزند که این کار سختی است. آنهایی که حرفه ای هستند ناخودآگاه مجبورند به این چیزها توجه کنند. صحنه هایی بود که احساس می کردم فقط باید با دلم حرف بزنم . خیلی جاها من اصلاً به کاراکتر فکر نمی کردم. او را بازی نمی کردم، خودم بودم. حس می کنم برای این کار نیاز به آن داریم که درونمان را قوی کرده باشیم و من این کار را پیشتر انجام داده بودم. شاید به خاطر نوع زندگی ای که خداوند برایم رقم زده است. البته به نظرمن یک بازیگر حرفه ای نمی تواند این نقش را برای مردم ارائه کند. من برای مردم بازی می کنم. اصولاً نقش پیامبر را باید برای مردم بازی کرد.

.

عکس های مصطفی زمانی

فکر می کنید چهره تان چه ویژگی خاصی برای ایفای این نقش داشتهاست؟

قضیه یوسف یک قضیه باطنی است. زیبایی ظاهری با توجه به زاویه دید مردم تغییرپیدا می کند. پس مطلق بودن را باید دراین زمینه کنار گذاشت. و دیگر این که بعضی چهره‌ها هستند که بدون داشتن زیبایی ظاهری صمیمیت دارند. آدمها با آنها احساس نزدیکی می کند و این به انسانیت آدم ها برمی گردد. فکرمی کنم کارگردان بیشتر دنبال همین بوده است که از این نظرتا حدودی به خودم مطمئن هستم، به اضافه ی یک زیبایی ظاهری که البته در گریم بسیاری از جذابیت های چهره پوشانده شده است. در واقع زیبایی در اینجا بر اساس فضای پیرامون تعیین می شود. براساس گریم فراعنه مصر و آدم های دور و براست که زیبایی یوسف برجسته ی شود. از طرفی باید این چهره برای مردم باورپذیر می شد .اما خب کاندیداهای دیگری هم بودند که چهره های بسیار زیبایی داشتند اما آن انرژی درونی را که کارگردان دنبالش بود نداشتند و گرنه من خودم را از نظر زیبایی درحد آدم های معمولی می بینم.

.

عکس های مصطفی زمانی

معمولاً کارگردان در تمام جزئیات شما را راهنمایی می کند یا ایدههای خودتان را هم به کار می گیرید؟

آقای سلحشور معتقدند کار باید براساس دید کارگردان پیش برود نه بازیگر. الان متأسفانه در سینمای ما اغلب بازیگران دوست ندارند کسی به آنها بگوید که مثلاً این صحنه را این طوری بازی کن. شاید ما قادر باشیم بازی بسیار قوی هم ارائه کنیم، گاه لازم است به خاطر سایر بازیگران سطح بازی ها یکدست شود. ولی بسیاری از بازیگران راضی به این کار نمی شوند. بازیگرانی که دراین سریال حضور دارند اغلب به این ویژگی آنها توجه شده است. نقش من نیز به خاطر این که الگوی خاصی برای ارائه آن وجود ندارد و من فقط باید نقش کسی را بازی کنم که در بالاترین مراتب انسانیت قراردارد، از جهاتی حائز اهمیت است. هرچند شاید به خاطر نبود یک الگوی خاص کسی نمی تواند انتقادی به نقش وارد کند؛ همین موضوع مسؤولیت مرا سنگین تر می کند. چرا که هر حرکتی از من به حساب پیامبر گذاشت می شود. به همین خاطر در مورد این نقش همواره سعی می کنم نظرات کارگردان را به کار ببندم. اما این طور هم نیست که ایده های ما را نادیده بگیرند. مثلاً در بعضی صحنه های حسی به خاطر شناخت کاملی که از من دارند با انگشت گذاشتن روی نقاط حساس زندگی ام، به باورپذیری آن صحنه به من کمک می کنند. به طور مثال در صحنه ای که یوسف به ماوراء می رود و فرشته ها دور او می چرخند، باید حالت زار کسی را می داشتم که مثلاً پدرش را به غریبه ها فروخته است. یک چنین حسی داشت آن صحنه، اما فرشته ها برای من قابل لمس نبودند. برای همین آقای سلحشور که می دانست ارادت خاصی به امیرالمومنین (ع) دارم، آمد نشست کنار من و گفت: زیاد گناه کرده ای، اما لیاقت این را داشته ای که امیرالمومنین بیاید اینجا و شفاعتت کند و من با این جمله به هم ریختم. شاید باورتان نشود حتی بعد ازکات هم گریه ی من قطع نمی شد. این ارتباط نزدیکی که با آقای سلحشوردارم، خیلی دربازی به من کمک کرده است.

.

عکس های مصطفی زمانی

با اشاره ای که به نقش یوسف به خاطرنداشتن الگوی زنده و مشخصکردید، به نظر می رسد ترسیم پرقدرت این نقش کار ساده ای نسیت ؟

نقش یوسف را واقعاً یک آدم درد کشیده باید بازی کند. من به جرأت می توانم بگویم در صحنه های زندان ۷۰ درصد خودم را بازی کردم. یا در سکانسی که با یعقوب پیامبر حرف می زنم. پدرم را مقابل خودم می بینم و این به خاطر وابستگی شدیدی است که به پدر و مادرم دارم و درحال حاضر از هم دور هستیم. در واقع این حس دوری از درون من نشأت می گیرد. بنابراین به تماشاگر دروغ نگفته ام. اینها همه ترسیم نقش را برای من ساده می کند. ازطرفی همه ی اینها را لطف خدا می بینم. حتی ورودم به دنیای بازیگری را که مدیون هیچ کس نیستم. هیج آشنایی نداشتم و معتقدم تمام سختی هایی که در زندگی تحمل کرده ام بی حکمت نبوده است.

.

عکس های مصطفی زمانی

چند بار فیلمنامه را خوانده اید؟

حدود ۱۳ بار.

.

عکس های مصطفی زمانی

دراین زمینه مطالعه دینی هم داشتید؟

مطالعه ی دینی زیادی نداشتم. اما کتابهای مختلفی خواندم ازجمله خود قرآن. از طرفی فیلمنامه براساس شرایط نوشته می شود نه واقعیت. بین آنچه در فیلمنامه هست و آنچه ممکن است با مطالعه عمیق به دست بیاید، گاه دوگانگی وجود دارد که عوض کردنش سخت است. واقعیت گاه باورپذیرنیست. مثل واقعیت رو گرداندن یوسف از زیباترین زن مصر. باید آن را به ذهن مردم جامعه نزدیک کرد، به مردمی که دارای طبیعت و غریزه انسانی هستند. من سعی کردم فیلمنامه نوشته شده را به خودم بقبولانم.

.

عکس های مصطفی زمانی

 

پیش از شروع فیلمبرداری چقدر تمرین داشتید؟

در مدت ۶ ماه قبل از فیلمبرداری، دو تا معلم بازیگری و یک مربی سوارکاری به صورت خصوصی داشتم. آقای داوود دانشور یکی از استادان بازیگری ام بود که من آشنایی با تئوری سینما را مدیون او هستم. شمشیربازی را هم با خود کارگردان تمرین کردیم.

اولین صحنه ای که بازی کردید کدام صحنه بود؟ اولین صحنه داخلی زندان بود که خبری برای من می آورند مبنی براین که زلیخا دستور داده شما را شکنجه کنند. این اولین پلانی بود که بازی کردم.

.

.

.

.

در این مدت با عوامل مشکلی نداشته اید؟

بعضی ها بودند که الان نیستند و خیلی دلشان نمی خواست که من این نقش را بازی کنم. آنها اغلب سینمایی بودند. البته من اوایل آدم بسیار خشکی بودم. فکر می کردم اگر روابطم بیش از یک سلام و علیک باشد ممکن است این تصور پیش بیاید که به خاطر گرفتن نقش حاضرم اخلاقم را زیر پا بگذارم و این موجب ناراحتی خیلی ها شده بود. اما الان به همه ی آنها احترام می گذارم.

.

.

.

.

آیاپیش آمده که بخواهی بعضی صحنه ها را دوباره تکرارکنی؟

بله، خیلی وقت ها.

.

.

.

.

در این مواقع کارگردان مخالفتی نمی کند؟

نه مخالفتی نمی کند. من هم آدم تعارفی نیستم.

.

.

.

.

آقای شورجه هم در مورد بازیها نظرخاصی می دهند؟

آدم فوق العاده محترمی است آقای شورجه و همیشه حد و حدود دیگران را رعایت می‌کند. در زمینه ی بازی اگر نظرخاصی داشته باشد با کارگردان درمیان می گذارد و به ما می گویند. مگر مواردی که آقای سلحشور سرصحنه نیست و او به عنوان کارگردان حضوردارد.

عکس های مصطفی زمانی

بازیگر نقش کودکی یوسف هم با شما نسبت فامیلی دارد. او چگونهانتخاب شد؟

بله، پسرعمه ی من است. پس ازحدود ۲ سال همدیگر را دریک مجلس عروسی دیدیم و من حس کردم آن معصومیتی که اینها دنبالش هستند در چهره ی او هست. همان جا چند تا دیالوگ به او دادم که خیلی خوب جواب داد و گفت بازیگر اول استان مازندران بوده است. به این ترتیب او را معرفی کردم و با تستی که از او گرفتند، ظرف ۳ روز جلوی دوربین رفت.

.

.

.

.

پیش از این پروژه مشغول چه کاری بودید؟

دررشته مدیریت صنعتی دانشگاه غیرانتفاعی تحصیل می کردم و حسابدار یک شرکت کوچک بودم.

.

.

.

.

تجربه ی سینمایی هم داشتید؟

نه. فقط چند بار تئاترهای مدرسه و دانشگاه بازی کرده بودم.

.

عکس های مصطفی زمانی

اما اطلاعاتتان در این زمینه خوب به نظر می رسد؟

هیچ چیز به اندازه ی تجربه به آدم اطلاعات نمی دهد. شما هزار بار هم که یک مطلب سینمایی را خوانده باشید، تا وقتی وارد میدان عمل نشوید، چیزی از آن مفهوم درک نخواهید کرد. حتی تجربه ی تئاتری نمی تواند خیلی در سینما موثر باشد. یک بازیگر تئاتر باید نفس گیری، بیان و حرکات بدنی قوی داشته باشد. اما در سینما باید کار را خوب بشناسی. من خودم خیلی از تئاتر لذت نمی برم. سینما را ترجیح می دهم و با پیش تولیدی که درسینما و تلویزیون ایران هست، کار با دوربین ۳۵ میلی متری را دوست دارم چون به بازیگر فرصت می دهد که به نقش فکرکند.

.

.

.

.

چقدر سینما می روید؟

تا به حال ۴ بارسینما رفته ام. غیر از جشنواره ی امسال که در یک شب ۳ تا فیلم دیدم، درخانه هم سعی می کنم فیلم خوب ببینم. به نظر من مردم بهترین قضاوت کننده هستند، نه منتقدان و فیلمی که خوب می فروشد به هر دلیلی که باشد فیلم خوبی است.

.

.

.

.

پیشنهاد دیگری نداشتید؟

قبل از یوسف ۳ تا کار سینمایی به من پیشنهاد شد که هر سه تجاری بودند. شاید هم بدم نمی آمد بازی کنم. اما روز آخر بازیگر دیگری را انتخاب کردند. حتی یک بارکه برای بستن قرارداد رفته بودم، گفتند ما با فلانی قرارداد بسته ایم درحالی که به من قول داده بودند. خیلی اذیت شدم. حتی به جرأت می توانم بگویم از تیرماه ۸۳ که قرارداد اولیه را برای یوسف بستم تا موقعی که جلوی دوربین رفتم، سخت ترین روزهای زندگی من بود. واقعاً دلم می خواهد به آنهایی که درعالم سینما جایگاه بالایی پیدا کرده اند بگویم: اگربخواهند رسم دنیا را به نا حق به هم بریزند، از همان جا که هستند زمین می‌خورند. من با همه ی سختی ها ازکسی گله مند نیستم و حاضرنبودم به خاطر پذیرفتن این نقش، پا روی اصول اخلاقی و زندگی ام بگذارم.

.

عکس های مصطفی زمانی

بعد از یوسف دلتان می خواهد چه نقشی را بازی کنید؟

دوست دارم نقش یکی از رجال بزرگ ایرانی با تفکرات ایرانی را بازی کنم.

.

.

.

.

فرد خاصی در نظرتان هست؟

بله. اما چون قرار است ساخته شود اسم آن را نمی آورم تا ذهنیت خاصی پیش نیاید.

به هرحال دوست دارم بازی کنم. از بیکاری متنفرم. اما موافق استفاده ی ابزاری ازچهره ها هم نیستم.

.

.

.

.

آیا هرگز در ذهنتان به بازیگری فکرکرده بودید؟

برای من هیچ چیز رویایی نیست. همه ی آرزوهای دنیا را دست یافتنی می بینم. فکرمی کنم درمورد نقش یوسف و انتخاب من برای این نقش هم سرنوشت و خواست خدا بوده است. گاهی باید هدف را رها کرد. باید بدون وابستگی به هدف تلاش کرد ومن در زندگی خیلی تلاش کردم.

 

به شهرت چطور؟

کمتر از آن چیزی که ممکن است نقش یوسف برای من داشته باشد، خود نقش است که برای من زیباست. ظرفیت شهرت را داشتن کار

 

 

 

عکس های مصطفی زمانی

مجموعه آثار:

۱٫یوسف پیامبر
(فرج الله سلحشور-۸۳)

۲٫مجموعه در چشم باد
(مسعود جعفری جوزانی-۸۷)

۳٫سینمایی آل
(بهرام بهرامیان-۸۸-۸۷)

۴٫سینمایی بدرودبغداد
(مهدی نادری-۸۸)

۵٫سینمایی کیفر
(حسن فتحی-۸۸)

۶٫سینمایی قصه پریا
(فریدون جیرانی-۸۸)

۷٫اینجاتاریک نیست
(محمدرضا خاکی-۸۹)

۸٫سینمایی پریناز

(بهرام بهرامیان-۸۹)

۹٫سوت پایان
(نیکی کریمی -۸۹)

۱۰٫سینمایی یک عاشقانه ساده
(سامان مقدم-۸۹)

۱۱٫سینمایی ملکه
(محمدعلی باشه آهنگر-۸۹)

۱۲٫من همسرش هستم
(مصطفی شایسته-۹۰)

۱۳٫جیب بر خیابان جنوبی
(سیاوش اسعدی-۹۰)

۱۴٫پدرم حاج محمود
(محمدرضا ورزی-۹۰)

۱۵٫برلین منهای هفت
(رامتین لوافی پور-۹۰-۹۱)

۱۶٫ قصه عشق پدرم

(محمدرضا ورزی-۹۰)

۱۷٫آیینه شمعدون

(بهرام بهرامیان-۹۱)

عکس های مصطفی زمانی

عکس های مصطفی زمانی اردیبهشت۹۵

عکس های مصطفی زمانی

عکس های مصطفی زمانی اردیبهشت۹۵

عکس های مصطفی زمانی

 

عکس های مصطفی زمانی اردیبهشت۹۵

عکس های مصطفی زمانی

عکس های مصطفی زمانی اردیبهشت۹۵

عکس های مصطفی زمانی

 

عکس های مصطفی زمانی

عکس های مصطفی زمانیاردیبهشت۹۵

عکس های مصطفی زمانی

عکس های مصطفی زمانی اردیبهشت۹۵

عکس های مصطفی زمانی